wtorek 02 mar

Śniadanie z leksykografią: „Leksykografia. Słownik specjalistyczny”. Koncepcja i jej realizacja

Aktualności

Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego PAN zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z leksykografią”. Tym razem gościem będzie prof. Monika Bielińska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wygłosi wykład pt.

Leksykografia. Słownik specjalistyczny. Koncepcja i jej realizacja

Abstrakt wystąpienia:

Nie ma dyscypliny ściślej związanej ze słownikami niż leksykografia, a mimo to słowników fachowych z tego zakresu jest zaledwie kilka. W grudniu zeszłego roku ukazał się słownik specjalistyczny pt. Leksykografia (Kraków: Universitas), pierwsze opracowanie tego rodzaju przeznaczone dla polskojęzycznego odbiorcy. Celem referatu jest zapoznanie słuchaczy z tą publikacją. Przedstawione zostaną podstawowe cechy słownika oraz wybrane aspekty koncepcji leksykograficznej, zwłaszcza te związane z zewnętrzną i wewnętrzną selekcją materiału.

Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom we wtorek 9 marca 2021 roku o godzinie 11.00. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o kontakt z dr Marzeną Miśkiewicz ( ), by po podaniu imienia i nazwiska otrzymać link umożliwiający uczestnictwo.

Ikona z ludzikiem do otwierania panelu kontrolnego WCAG
Aa+
Aa-
Ikona kontrastu
Ikona linku
Ikona skali szarości
Ikona zmiany na czytelne czcionki
Ikona resetu ustawień WCAG