Książka dr Marzeny Miśkiewicz
czwartek 17 mar

Książka dr Marzeny Miśkiewicz

Aktualności

Książka dr Marzeny Miśkiewicz „Obraz społeczności wiejskiej utrwalony w międzywojennej prozie stylizowanej na ludowość (na przykładzie twórczości Wincentego Burka, Stanisława Młodożeńca i Stanisława Piętaka)” jest już dostępna w księgarni naszego Instytutu: https://sklep.ijp.pan.pl/index.php?route=product/product&path=34&product_id=472

Monografia została napisana w nurcie lingwistyki antropologiczno-kulturowej, z uwzględnieniem ujęcia strukturalnego, socjologicznego i dialektologicznego. Autorka przedstawia obraz społeczności wiejskiej zawarty w wybranych utworach literackich stylizowanych na ludowość i konfrontuje go z obrazem językowo-kulturowym ogółu wspólnot wiejskich, wkraczając w sferę pisarskiej kreacji i problemów stylizacji.

Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Rudnickiej-Firy: „Marzena Miśkiewicz ma dobre «wyczucie» środowiska wiejskiego, zna je i wie, co jest w nim istotne, takie też aspekty wybiera do analizy. Zaletą monografii jest jej wartość poznawcza […]. Należy tu zwrócić uwagę na bogactwo literatury umiejętnie wykorzystywanej i przytaczanej w różnych miejscach opracowania”.

Ikona z ludzikiem do otwierania panelu kontrolnego WCAG
Aa+
Aa-
Ikona kontrastu
Ikona linku
Ikona skali szarości
Ikona zmiany na czytelne czcionki
Ikona resetu ustawień WCAG